Z důvodu nemoci může v týdnu od 5.6. do 9.6. docházet ke zpožděnému odesílání objednávek. Děkujeme za pochopení.

Karty v pdf - Kde se vzalo jídlo?

 
Doprava zdarma Efekt lupa
 
  • 1 z 2

Kartičky v PDF s 15 základními druhy potravin, které děti naučí z čeho potraviny vznikají. Kartičky lze využít při různých dalších aktivitách.

Dostupnost Dostupné v PDF (>5 ks)
Cena 40 Kč bez DPH
49 Kč    
Kód produktu 276
Kategorie V pdf
 

Tyto kartičky seznámí děti s tím odkud se berou nejdůležitější potraviny, od rýže a brambor až po kakao, kávu nebo sůl. Z informační kartičky s textem se navíc dozvíte mnoho zajímavostí, např. kolik vajec snese slepice nebo kolik mléka za den nadojí kráva.

Prvním úkolem dětí je najít ke každému výrobku či jídlu (např. volskému oku) surovinu ze které se vyrábí (tedy např. vejce) a také zvíře nebo rostlinu, které potřebujeme pro její produkci (tedy slepici). Děti mohou s kartami pracovat samostatně, protože součástí karet je i karta s předlohou pro každou sadu kartiček patřící k sobě. U větších dětí můžete tuto kartu použít pouze jako kontrolní.

Dále lze s kartami dělat i další aktivity: s dětmi můžete mluvit o tom, k čemu se jednotlivé potraviny používají (např. vyjmenovat jídla). Můžete zkusit také potraviny kombinovat. Např. vedle sebe položit mléko, vejce a mouku a vyzvat děti, aby uhodly, co lze z těchto potravin připravit (např. různé koláče nebo třeba palačinky). U mladších dětí můžeme kartičky využít k rozšíření slovní zásoby.

PDF obsahuje 1 úvodní stránku s tipy na práci s kartičkami a 15 stránek s různými druhy potravin. Pro větší trvanlivost doporučujeme karty před rozstříháním zalaminovat.

Jaké jsou výhody těchto karet?

  • V kartách jsou názorné fotografie s bílým pozadím, děti se tak při práci lépe soustředí
  • Při práci s kartami se děti učí soustředit a věnovat pozornost různým detailům 
  • Karty jsou skvělé pro to, aby si děti uvědomily odkud pochází jídlo
  • Nejedná se o fyzicky posílaný produkt, ale o PDF, pracovní list vám přijde do e-mailu do pár minut po zaplacení objednávky a můžete si jej vytisknout kolikrát chcete

Karty_kde_se_vzalo_jidlo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: