O nás

Příroda_do_kapsy (4)

 

Co je pro nás důležité?

Produkty se snažíme vyladit do každého detailu. Vždy se snažíme vymyslet je tak, aby nesloužily pouze jednomu účelu, ale aby je bylo možné využívat mnoha různými způsoby, případně, aby s dětmi „rostly“.

♥♥

Je pro nás důležité, aby byly produkty krásné i na pohled. Většina obrázků, které používáme je ručně namalovaná s pomocí akvarelu.  Díky této technice je možné zachytit rostliny i živočichy velmi detailně a přesně. Většinu obrázků nám malují přesně na míru šikovné ilustrátorky.

♥♥♥

Hodně přemýšlíme také nad ekologií a nad použitými materiály, ze kterých se karty skládají. Je pro nás důležité, aby karty dlouho vydržely a aby i jejich výroba byla co nejvíce ekologická. Proto je dodáváme v plátěných pytlíčcích, které na rozdíl od krabiček, vydrží i (někdy nešetrné) dětské zacházení.

♥♥♥♥

Vždy upřednostňujeme dodavatele z České republiky. Všechny karty (i jiné materiály) se tisknou kousek od nás v Brně a pytlíčky pro nás vyrábí malá rodinná dílna. Je příjemné spolupracovat s dodavateli, které osobně známe a navíc, pak karty nemusí cestovat přes půlku světa, než se dostanou do Vašeho batůžku.

 

"Mojí inspirací je příroda"

Návrh bez názvu (2)

Příroda kolem nás mě fascinuje už od dětství. Nejšťastnější jsem vždy byla venku v lese nebo u babičky na zahradě (a na dvoře). Všechno jsem chtěla prozkoumat a zjistit, jak to funguje. Proto jsem se později přirozeně začala věnovala studiu přírodních věd. Studovala jsem biologii, ochranu přírody, ale také pedagogiku. Studia jsem nakonec zakončila až doktorátem z botaniky.

Postupem času se mi narodily dvě děti. Když trochu povyrostly, nadšeně se vrhly do zkoumání přírody se mnou. Chtěla jsem jejich nadšení využít a podpořit je, aby se při své hře něco nového naučily. Nepodařilo se mi ale najít pomůcky, které by mi plně vyhovovaly.

Příroda_do_kapsy (3)

Většina materiálů neměla dostatečně kvalitní obrázky a pokud ano, nebyla často navržena pro děti, proto se s nimi špatně pracovalo. Pomoc jsem nenašla ani v mojí milované knihovně, která obsahuje několik set svazků. Mnoho z nich je velmi dobře zpracovaných, ale pro práci s dětmi se většina z nich nehodí (mimo jiné proto, že velká část mé odborné knihovny je v angličtině). Proto jsem založila značku Příroda do kapsy a navrhuji karty a jiné pomůcky tak, aby vyhovovaly potřebám jak dětí, tak i rodičů a učitelů.

Moje materiály vycházejí nejen ze znalostí, ale také ze zkušeností, které jsem za celý život nasbírala (jak těch přírodovědných, tak také pedagogických). Získala jsem je hlavně při práci v Botanické zahradě Masarykovy univerzity v Brně, při výuce studentů na vysoké škole a při práci v ekologickém středisku Lipka, kde jsem několik let učila výukové programy pro školy.

Snažím se pracovat i s méně obvyklými tématy. Proto se často spoléhám hlavně na odbornou část své knihovny. S knihami pracuji raději než s internetem. Knihkupectví je pro mě jako cukrárna, když do něj vejdu, málokdy odejdu s prázdnou. 

 

Prozkoumejte naši nabídku

 

mceclip0-10

Jana Posslová (1)