Rostliny - zážitkové karty pro nejmenší

 
Efekt lupa
 
  • 1 z 2

Sada originálních karet s ručně malovanými obrázky rostlin. Karty obsahují mnoho zajímavých aktivit vč. pokusů, díky kterým se vaše děti hravou formou seznámí s mnoha běžnými rostlinami. Jsou vhodné hlavně pro menší dětí od 3 let. Sada obsahuje 30 karet s 28 druhy.

Dostupnost V tisku - k odeslání do 14 dnů
Cena 285 Kč bez DPH
345 Kč    
Kód produktu 318
Značka Příroda do kapsy.cz
Kategorie Výukové karty
Jsme přímí výrobci
Naše produkty si sami navrhujeme
Díky tomu je můžeme doladit do posledního detailu nebo vyrobit zboží na přání.
Klademe velký důraz na ekologii
Klademe velký důraz na ekologii
Vše od nás se vyrábí v České republice. Zásilky balíme ekologicky a nepoužíváme žádné zbytečné obaly.
Doprava zdarma u objednávek nad 1400 Kč
Doprava zdarma u nákupu nad 1600 Kč
Pokud objednáte zboží za více jak 1600 Kč, doprava je na nás.
 

Naučte se s dětmi poznávat běžné rostliny rostoucí ve vašem okolí s pomocí mnoha aktivit a pokusů. Karty vám to velmi usnadní, protože děti s nimi velmi rády pracují. Mohou si je hezky rozložit kolem sebe a přiřazovat k nim nalezené rostliny. Z kartiček se dozví mnoho informací i pokud ještě neumí číst, protože texty jsou doplněny piktogramy, ze kterých i tříleté děti velmi intuitivně vyčtou různé vlastnosti zobrazených rostlin.

Napadlo vás někdy, proč všechny děti znají pampelišku? Důvodů je určitě více, ale jistě tomu napomáhá fakt, že si děti s pampeliškami často již od útlého věku hrají. Mají tedy s pampeliškami spojené různé zážitky a aktivity, díky kterým si ji i ty nejmenší dobře zapamatují (tomu se říká zážitkové učení). A přesně tak jsou vymyšleny tyto karty. U každé rostliny najdete námět na nějakou zajímavou aktivitu nebo třeba recept. Mnoho rostlin v kartách má např. jedlé květy. Díky tomu se děti s rostlinou přirozeně seznámí a lépe si ji zapamatují. 

S kartami si společně s dětmi vyrobíte třeba sirup z jitrocele, který využijete proti kašli, budete věštit z kopretin nebo si uděláte podle návodu makovou panenku jako za starých časů :-)

Karty jsou velmi vhodné také pro výuku v nižším stupni na základní škole a ve školkách.

Soubor karet obsahuje 30 karet s ručně malovanými obrázky 28 druhů rostlin rostoucích v našem okolí. Na druhé straně jednotlivých karet najdete informace o každém druhu rostliny a různé aktivity.

PROČ Tyto karty CHTÍT?

Na kartách jsou originální ručně malované obrázky.

Na kartičkách najdete piktogramy pro děti, které ještě neumí číst.

Získáte cennou inspiraci, na různé aktivity pro váš společný čas s dětmi.

 Děti raději pracují s kartami než s atlasem, mohou si tak např. poskládat karty vedle sebe a přiřazovat je k rostlinám.

 Kartičky jsou skvělé i jako dekorace (stačí je zavěsit na šňůrku pomocí drobných kolíčků).

 Karty jsou vyrobené z kvalitních materiálů a jsou dodávány v bavlněném pytlíku, který je perfektně chrání při výletech do přírody (pytlík je šitý na míru v chráněné dílně v České republice). 

 Jedná se o ekologicky šetrný výrobek.

Rostliny_zazitkove_karty_pro_nejmensi_priroda_do_kapsy

JEDINEČNÝ OBSAH KARET

Všechny obrázky na kartách jsou ručně malovanéKartičky mají jedinečný design. Na přední straně není uveden název druhu. Díky tomu si lze velice jednoduše procvičovat znalost jednotlivých druhů, správné jméno odhalíme jednoduchým otočením kartičky. V neposlední řadě jsou kartičky krásné i pro vystavení v interiéru. 

IDEÁLNÍ FORMÁT, VELIKOST A POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Karty mají velikost 105x148mm, tedy formát A6. Tento formát je dostatečně velký, aby na něm byly patrné všechny důležité detaily. Zároveň je ideálně skladný pro to, aby se karty daly nosit všude s sebou, vejdou se i do toho nejmenšího batůžku.

Karty mají zakulacené rohy, takže se s nimi dobře pracuje a rožky se neohýbají. Navíc byl pro jejich výrobu použit křídový papír o gramáži 350g/m2, což spolu s povrchovou laminací podstatně zvyšuje jejich odolnost.

PRAKTICKÝ PYTLÍČEK 

Kartičky jsou dodávány v plátěném pytlíčku, který je neocenitelný pokud chceme vzít karty s sebou do přírody. Nemusíme se tak bát, že se nám karty poškodí, když je dáme do batohu spolu s ostatními důležitými věcmi. Pokud chceme mít karty neustále při ruce, stačí přidat karabinku a můžeme karty připnout jednoduše na batoh. Díky pytlíčku se nemusíme bát, že je cestou někde poškodíme. 

Pytlíček je vyroben v České republice v chráněné dílně. Materiálem pytlíčku je 100% bavlna. Všechny švy jsou krásně začištěné a lze jej samozřejmě prát (podle pracích symbolů uvedených na štítku uvnitř pytlíčku). Může vám tak sloužit opravdu hodně dlouho.

Hmotnost 0.24 kg
Zaměření Rostliny
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
L Avatar autora Rozdíl 6.9.2022 21:50
Dobrý den, tyto karty ROSTLINY - ZÁŽITKOVÉ KARTY jsou úplně rozdílné od těch ROSTLINY OKOLÍ LIDSKÝCH SÍDEL? Nebo jsou některé rostliny v obou vydáních stejné? Nerada bych kupovala něco 2x. Ale pokud by v obou vydáních byly všechny karty rozdílné, tak bych klidně koupila obě:-) Díky za info!
Odpovědět
A Avatar autora Rozdíl 6.9.2022 22:16
Dobrý den, v balíčku je několik rostlin stejných, ale koncepce je jiná, takže se k dané rostlině dozvíte z obou karet jiné informace...
AD Avatar autora Počet 9.7.2022 07:32
Dobrý den, kolik karet sada obsahuje? Děkuji
Odpovědět
A Avatar autora Počet 9.7.2022 07:59
Dobrý den, v sadě je 30 karet s 28 druhy. S pozdravem. Jana Posslová
M Avatar autora 27.6.2022 16:12
Dobrý deň, neuvažujete o vydaní kariet aj v slovenskej jazykovej mutácii? ???? S pozdravom Martina
Odpovědět
A Avatar autora 27.6.2022 16:20
Dobrý den, ano, karty bychom rádi vydali i ve Slovenštině. Jako první se překládají tyto karty, měly by být k dispozici snad koncem prázdnin. V dlouhodobějším horizontu máme v plánu přeložit všechny naše karty.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: