Hra v PDF - Není odpad, jako odpad - velká třídící hra

 
Doprava zdarma Efekt lupa
 
  • 1 z 2

Velká třídící hra se 120 žetony s různými druhy odpadů a papírovými modely popelnic. Hra je v PDF.

Dostupnost Dostupné v PDF (>5 ks)
Cena 107 Kč bez DPH
129 Kč    
Kód produktu 417
Značka Příroda do kapsy.cz
Kategorie Materiály v pdf
 

Pojďte si v této hře zkusit, jestli umíte správně vytřídit všechny druhy odpadů. Poskládejte modely popelnic a rozdělte do nich všechny obrázky odpadků. Pokud si nebudete vědět rady, pomůže vám stránka s informacemi o jednotlivých odpadech. Správnost si pak zkontrolujete jednoduše podle kontrolních plakátků. Součástí PDF souboru jsou předlohy pro postavení jednotlivých papírových modelů popelnic vč. návodu na to, jak modely poskládat.

V souboru najdete informace o každém druhu odpadu - seznámíte se s recyklačními symboly daného druhu odpadu, úskalími jeho třídění a jsou zde také vyjmenovány jednotlivé odpady, které sem patří.

Soubor obsahuje i plakátek ke každému druhu odpadu. Ten můžete využít pro práci s menšími dětmi, které ještě neumí číst - slepenou popelnici postavíte doprostřed a necháte děti vyhledávat obrázky odpadů podle vzoru a vhazovat je do popelnice. Tuto stránku si můžete vytisknout a využít jako plakátek, který můžete pověsit k nádobám na třídění odpadu doma nebo ve třídě.

Cílem hry je správně roztřídit žetony s jednotlivými druhy odpadů. Žetonů je velké množství - celkem 120. Pro úplnost je každý žeton označen také názvem vyobrazeného předmětu. Aby se s vystřiženými obrázky dětem lépe pracovalo, doporučuji je vytisknout na samolepící arch, nalepit na karton a teprve potom obrázky vystřihnout. Čtyři prázdná kolečka slouží k případnému doplnění různých odpadů, které by vám ve hře mohly chybět (můžete je např. vystřihnout z letáku supermarketu a dolepit). 

JAKÉ JSOU VÝHODY TĚCHTO KARET?

  • V kartách jsou názorné fotografie s bílým pozadím, děti se tak při práci lépe soustředí
  • Nejedná se o fyzicky posílaný produkt, ale o PDF, které vám přijdou do e-mailu do pár minut po zaplacení objednávky a můžete si je vytisknout kolikrát chcete
  • Soubor obsahuje 33 plnobarevných stránek.

My si doma žetony podlepili kartonem, aby dobře padly do ruky a hra dlouho vydržela. Takto to vypadalo:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: