Vážení zákazníci, v termínu od 2.7. do 10.7. má celý náš e-shop dovolenou. Nové objednávky budeme postupně vyřizovat od pondělí 11.7. Děkujeme za pochopení

Minisbírka křemičitých minerálů

 
Tip Efekt lupa
 
  • 1 z 3

V této minisbírce najdete 8 druhů křemičitých minerálů: jaspis, karneol, ametyst, citrín, růženín, avanturín, křišťál, záhnědu a vločkový obsidián, což je sopečné sklo. Celá kolekce kamenů je dodávána v bavlněném pytlíku.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Cena 400,83 Kč bez DPH
485 Kč    
Kód produktu 234
Značka Příroda do kapsy.cz
Kategorie Hry a ostatní
 

Minisbírka minerálů je limitovaný produkt - bývá v naší nabídce vždy jen krátce, protože kameny do ní osobně vybíráme na burzách minerálů, které se konají vždy pouze jednou za půl roku. Tato sbírka minerálů může být základem vaší vlastní sbírky. Sbírka obsahuje 8 druhů křemičitých minerálů + obsidián (sopečné sklo).

Jaspis, vločkový obsidián jsou zastoupeny ve formě tzv. tromlovaných kamenů (tzv. že kameny jsou ohlazené a vyleštěné), vynikne tak jejich barva, struktura i kresba. Ametyst, citrín, růženín, karneol a avanturín jsou ve sbírce zastoupeny ve formě surových kusových kamenů. Křišťál a záhněda jsou zastoupeny ve formě krystalů (tzv. špiček).

Tato minisbírka je ideální doplňkem pro karty Nejkrásnější minerály a polodrahokamy. Děti si tak mohou osahat nejběžnější minerály a ke kartičkám je např. přiřazovat (všechny minerály minisbírky v kartách najdete).

Velikost kamenů je cca od 3 do 6 cm. Každý soubor kamenů je originální co se týče velikosti a tvaru a kresby jednotlivých kamenů, obrázky jsou pouze ilustrativní. Forma minerálů, jejich počet a druh se nemění. Každý soubor byl pečlivě vybrán tak, aby kameny byly kvalitní.

Hmotnost 0.27 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Přidat hodnocení
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MS Avatar autora | 26.5.2022
Koupili jsme pro šestiletého nadšence do jakýchkoliv šutrů, takže velké nadšení, společně s kartami jsme se dozvěděli i něco nového o každém z minerálů.