Nejkrásnější minerály a polodrahokamy

 

Výukové karty s ručně malovanými obrázky minerálů a polodrahokamů. Ocení je jak rodiče zvídavých potomků, tak pedagogové pro svou výuku. Karty obsahují 36 druhů různých minerálů a polodrahokamů a mnoho informací o nich. 

Dostupnost V tisku - k odeslání do 14 dnů
Cena 272 Kč bez DPH
329 Kč    
Kód produktu 177
Značka Příroda do kapsy.cz
Kategorie Výukové karty
Jsme přímí výrobci
Naše produkty si sami navrhujeme
Díky tomu je můžeme doladit do posledního detailu nebo vyrobit zboží na přání.
Klademe velký důraz na ekologii
Klademe velký důraz na ekologii
Vše od nás se vyrábí v České republice. Zásilky balíme ekologicky a nepoužíváme žádné zbytečné obaly.
Doprava zdarma u objednávek nad 1400 Kč
Doprava zdarma u nákupu nad 1600 Kč
Pokud objednáte zboží za více jak 1600 Kč, doprava je na nás.
 

Opravdu velký soubor výukových karet s 36 druhy minerálů a polodrahokamů s mnoha podrobnými informacemi o jednotlivých minerálech (vč. mineralogického okénka ve kterém najdete i velmi odborné informace jako je tvrdost, chemické složení apod.).

Mnoho druhů zastoupených v kartách lze nalézt také u nás v přírodě a naprostou většinu koupíte jako leštěné kamínky v obchodech a stáncích se suvenýry na většině turistických míst u nás. Máte tak ideální příležitost vyrobit si s dětmi sbírku minerálů (a přitom se i něco nového naučit) při svém putování po různých místech nejen u nás... Tyto kartičky vám s tím pomohou.

Karty jsou velmi vhodné i pro výuku, můžeme je využít při různých činnostech. Lze je např. třídit podle různých vlastností, přiřazovat karty k jednotlivým kamenům ze školní sbírky apod. Práce s kartami nám pomůže vyučování oživit a žáky do výuky aktivně zapojit.

mineraly2_polodrahokamy_karty_webKN6_5096

Součástí sady je také úvodní karta s podrobnějšími informacemi o jednotlivých vědeckých pojmech jako je tvrdost minerálů nebo krystalová mřížka. 

Proč je tato sada karet jedinečná?

 Obsahuje velké množství informací, protože v ní najdete karty o 36 různých druzích minerálů!

 Je výborná i pro výuku, protože žáci raději pracují s kartami než s učebnicí.

 Karty byly vyrobeny vytvořeny ve spolupráci s geologem.

 Kartičky jsou skvělé i jako dekorace (stačí je zavěsit na šňůrku pomocí drobných kolíčků) 

 Karty jsou vyrobené z kvalitních materiálů a jsou dodávány v bavlněném pytlíku (šitém na míru v České republice). 

 Jedná se o ekologicky šetrný výrobek 

 

Jsou zastoupeny tyto minerály: amazonit, ametyst, anhydrit, avanturín, azurit, bronzit, citrín, cordierit (iolit), fluorit, granát, hematit, chryzokol, jadeit, jantar, jaspis, kalcit, karneol, křišťál, labradorit, lazurit, lepidolit, malachit, obsidián, onyx, ortoklas, prehnit, pyrit, rodochrosit, růženín, sagenit, skoryl, sodalit, tygří oko, tyrkys, unakit a záhněda.

Čeho dalšího si na kartách všimnout?

JEDINEČNÝ OBSAH KARET

Všechny ilustrace na kartách jsou malované ručně a byly vytvořeny tak, aby se minerály podle nich daly dobře určit. Kartičky mají jedinečný design. Na přední straně není uveden název minerálu. Díky tomu si lze velice jednoduše procvičovat znalost jednotlivých minerálů, správné jméno odhalíme jednoduchým otočením kartičky. Karty obsahují velké množství informací, jsou tak tak velmi vhodné i pro použití ve výuce.

mineraly_polodrahokamy_karty_web

IDEÁLNÍ FORMÁT, VELIKOST A POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Karty mají velikost 105x148mm, tedy formát A6. Tento formát je dostatečně velký, aby se s ním dobře pracovalo. Navíc mají zakulacené rohy, takže se s nimi dobře pracuje a rožky se neohýbají. Pro jejich výrobu byl použit křídový papír o gramáži 350g/m2, takže jsou dost tuhé.

mineraly3_polodrahokamy_karty_webKN6_4998

PRAKTICKÝ PYTLÍČEK 

Kartičky jsou dodávány v plátěném pytlíčku, který je neocenitelný pokud chceme vzít karty s sebou do přírody. Nemusíme se tak bát, že se nám karty poškodí, když je dáme do batohu spolu s ostatními důležitými věcmi. Pokud chceme mít karty neustále při ruce, stačí přidat karabinku a můžeme karty připnout jednoduše na batoh. Díky pytlíčku se nemusíme bát, že je cestou někde poškodíme.

Pytlíček je vyroben v České republice v chráněné dílně. Materiálem pytlíčku je 100% bavlna. Všechny švy jsou krásně začištěné a lze jej samozřejmě prát (podle pracích symbolů uvedených na štítku uvnitř pytlíčku). Může vám tak sloužit opravdu hodně dlouho.

Hmotnost 0.25 kg
Zaměření Neživá příroda
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
AP Avatar autora Škoda kreseb 3.7.2022 08:06
V případě minerálů je velká škoda,že nejsou použity spíš fotografie. Některé kresby nemají šanci vystihnoutvtu krásu, např průhlednost,lesk...
Odpovědět

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: