Třísložkové karty rostliny okolí sídel

 
Akce Efekt lupa
 
  • 1 z 2

Třísložkové karty na motivy rostlin, které se vyskytují v okolí lidských sídel.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Běžná cena 269 Kč
Ušetříte 50 Kč (–19 %)
Cena 181 Kč bez DPH
219 Kč
Kód produktu 129
Značka Příroda do kapsy.cz
Kategorie Třísložkové karty
 

Tyto třísložkové karty se věnují rostlinám, které najdete v okolí lidských sídel. Karty jsou připravené odborníkem na botaniku.

Poznámka ke jménům rostlin, pro všechny co se na  nás obracejí s komentáři, že máme v kartách chybu: jména odpovídají platným pravidlům. Můžete se např. pozastavit nad jménem pampeliška, protože nás vždy učili, že správné jméno této rostliny je smetánka lékařská. To už ale dávno neplatí a jméno pampeliška je správné (platná botanické jména lze ověřit na portálu Pladias).

Třísložkové karty jsou vhodné pro práci s dětmi různého věku - od velmi malých dětí od cca tří let věku až po ty starší. 

Velikost největší karty je 8x11cm, což je ideální velikost pro práci s nimi. Jsou vytištěny na tvrdý křídový papír o gramáži 350g/m2, takže jsou celkem tuhé, což zvyšuje jejich životnost. V balení je celkem 60 karet, které jsou dodávány v krásné papírové krabičce.

Třísložkové karty mají tři části:

  • kartu s názvem i obrázkem (kontrolní)
  • kartu pouze s obrázkem (objektovou)
  • kartu pouze s názvem (jmennou)

Všechny ilustrace jsou originální a jsou malované ručně akvarelovou technikou. Tyto karty jsou ideálním doplněním výukových karet Rostliny okolí lidských sídeldíky kterým se o jednotlivých rostlinách dozvíte mnoho zajímavých věcí (třísložkové karty neobsahují informační texty).

Práce s třísložkovými kartami můžeme být velmi kreativní, v každém věku dítěte je používáme trochu jinak. Pokud vás zajímá, jak s těmito kartami pracovat, podívejte se na článek: 10 způsobů jak využít třísložkové karty

Hmotnost 0.165 kg
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
MD Avatar autora Názvy 21.10.2022 11:53
Dobrý den, využila bych i pro děti na skauta, proto bych uvítala i správné názvy rostlin (viz vyfocená pampeliška).
Odpovědět
A Avatar autora Názvy 21.10.2022 11:56
Dobrý den, podle platné nomenklatury je platné jméno této rostliny pampeliška. Nejste první, kdo se ozval. Bohužel jména v botanice se poměrně často mění. Platná jména lze ověřit zde: https://pladias.cz/ Při přípravě karet vždy kontroluji všechna jména tak, aby informace k kartách byly aktuální.
TK Avatar autora 13.10.2022 16:01
Dobrý den, kolik je prosím v balení druhů rostlin ?
Odpovědět
A Avatar autora 13.10.2022 16:07
Dobrý den, v kartách je 23 druhů rostlin. Druhy se shodují s výukovými kartami Rostliny okolí lidských sídel,

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: